UA-71813905-1

Okulary do komputera z soczewkami typu „Blue Control”

Jaki wpływ na nasze oczy ma Tablet, Smartfon lub komputer?

Naszą codziennością stały się komputery, smartfony i tablety. Nie wyobrażamy sobie już codziennych czynności takich jak przeglądanie poczty, szukanie wiadomości i wykonywania naszej pracy bez tych urządzeń mobilnych. Niestety długotrwałe wpatrywanie się w ekrany naszych urządzeń nie pozostaje obojętne dla naszych oczu. W efekcie coraz więcej osób zauważa u siebie różne dolegliwości związane z obniżeniem komfortu naszego widzenia m.in. zaczerwienione i zmęczone oczy, „piasek w oczach”, uczucie utraty ostrości widzenia.

Czy wiesz, dlaczego Twoje oczy są zmęczone?

Po pierwsze na urządzenia mobilne patrzymy z bliska a to powoduje ciągłą akomodację naszego oka a tym samym rzadziej mrugamy. Niestety nasze oczy nie są stworzone do długotrwałego patrzenia z bardzo bliskich odległości, czyli odległości 30 – 80 cm. Akomodacja to nic innego jak naprężenie naszego oka w celu uzyskania ostrości widzenia w danej odległości.

Po drugie ekrany urządzeń oraz sztuczne oświetlenie wydzielają m.in. promieniowanie podczerwone, ultrafioletowe, niskocząsteczkowe. Pamiętaj, że każdy ekran podobnie jak sztuczne oświetlenie stale migocze w mniej lub bardziej zauważalny dla nas sposób. Ekrany i oświetlenie LCD bombarduje nasze oczy tzw. niebieskim światłem, które może powodować pieczenie oczu, suchość oka lub łzawienie, co w długotrwałym okresie może powodować zwyrodnienie siatkówki i plamki żółtej w naszym oku.

Po trzecie coraz częściej przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych, w których używamy naszych komputerów, tabletów czy smartfonów, które jonizują powietrze. Jonizacja powietrza prowadzi do elektryzowania naszej skóry oraz oczu – jonizacja sprzyja przyciąganiu kurzu.

Jak możemy chronić nasze oczy?

Blue Control

Jakie okulary do komputera?

Jedną z metod jest to, aby w trakcie pracy, w której nasz wzrok jest długotrwale skupiony na przedmiotach  znajdujących się w bliskiej odległości robić sobie co godzinę kilkuminutową przerwę i w tym czasie ćwiczyć nasz układ wzrokowy skupiając przez klika minut nasz wzrok na odległych przedmiotach, tak aby rozluźnić mięśnie naszego oka. Powinniśmy również zadbać o to, aby nasze stanowisko pracy miało dostęp do naturalnego światła dziennego i ustawiać np. komputer ekranem do okna. Ponadto chrońmy nasze oczy szkłami z filtrem blokującym światło niebieskie. Filtr ten skutecznie blokuje docieranie do naszego oka niekorzystnego światła niebieskiego.

Jakie okulary do komputera chronią nasze oczy?

Nasz salon optyczny Optyk Filemon posiada w swojej ofercie najwyższej klasy soczewki z filtrem, który będzie skutecznie chronił Twoje oczy przed światłem niebieskim. Powłoki z antyrefleksem to dzisiaj standard dla szkieł korekcyjnych jednak należy pamiętać, że tylko nieliczne z nich chronią nasze oczy przed światłem niebieskim – są to powłoki z dodatkowym filtrem; zwane są też „Blue Control”, „Blue Blocker”, „BlueProtect”, „Blue Light” oferowane tylko przez najbardziej renomowanych producentów soczewek takich jak ZEISS, HOYA, Essilor.

 

Nadmierna ilość światła niebieskiego może mieć negatywny wpływ na nas powodując suchość i podrażnienia oczu, niewyraźne widzenie, zmęczenie, bóle głowy. Powłoka uszlachetniająca z filtrem blokującym światło niebieskie neutralizuje je, tym samym zapobiegając powstawaniu powyższych objawów zmęczenia i oferując komfortowe i kontrastowe widzenie. Powłoka taka może być stosowana we wszystkich rodzajach soczewek korekcyjnych, m.in. w szkłach korekcyjnych jednoogniskowych, dwuogniskowych, progresywnych.

Comments are closed.