UA-71813905-1

Okulary dla kierowców


Prowadząc auto zauważasz pogorszone widzenie w mgliste lub deszczowe dni oraz nocą? Oślepiają Cię światła aut? Masz trudność z oceną odległości? Dowiedz się jak tego uniknąć.

Wielu z nas prowadząc samochód zauważa u siebie pogorszone widzenie w mgliste lub deszczowe dni oraz nocą. Światła aut jadących z naprzeciwka skutecznie nas oślepiają. Taki stan z oczywistych względów jest bardzo niekomfortowy i niebezpieczny dla nas i innych użytkowników dróg. Przyczyną może być nieskorygowana wada wzroku jak również stan i jakość okularów.

Jak widzieć komfortowo?

  • Regularnie co 2 lata wykonuj badanie wzrok.
  • Nosząc okulary dbaj o ich czystość zarówno szkieł jak i oprawki.
  • Jeśli okulary wymagają dopasowania, to zgłoś się do Optyka. Zazwyczaj usługa modelowania okularów lub wymiany starych twardych silikonowych „nosków” dla stałych Klientów jest bezpłatna.
  • Jeśli „szkła” są już zmatowione lub porysowane lub oprawka mocno zużyta, to pora aby sprawić sobie nowe okulary.
  • Miej pod ręką drugą parę okularów o tych samych „mocach”.

Dlaczego regularnie badać wzrok?

Nieskorygowana nawet niewielka wada wzroku będzie miała istotny wpływ na jakość naszego postrzegania. Szczególnie się uwydatni podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych lub gdy nasze oczy są zmęczone po całym pracowitym dniu. Dlatego warto jest regularnie co dwa lata wykonywać badanie wzroku.

Jak wybrać nowe okulary?

Decydując się na zakup nowych okularów Optyk powinien pomóc wybrać oprawkę w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze oraz powinien wypytać Cię o Twój „tryb życia”. Dzięki temu Optyk będzie mógł zaproponować najbardziej dla Ciebie odpowiedni i indywidualnie dopasowany produkt, który spełni Twoje oczekiwania i poprawi komfort użytkowania oraz Twoją ostrość widzenia. Okulary to wyrób medyczny ale również stanowią naszą biżuterię. Okulary powinny być gustowne, dobrej jakości i dopasowane do naszych upodobań ale i fizjologii.

Jakie „Szkła” wybrać?

Soczewki korekcyjne to jeden z najistotniejszych elementów okularów. Kupując nowe okulary z dużą starannością wybieramy oprawkę okularową. A czy zwracamy uwagę na jakość soczewek? Od jakości „szkieł” zależy nasz komfort widzenia i użytkowania.

Niby przez każdą soczewkę korekcyjną będziemy widzieć ale czy tak samo ostro i wyraźnie? Czy soczewka ekonomiczna względem klasy premium będzie tak samo komfortowa? Czy będzie cienka i lekka? Czy jakość antyrefleksu będzie taka sama? Czy zagwarantuje nam pełną ochronę przed promieniowaniem UV? Czy będzie odporna na zarysowania?

Zastosowana technologia wpływa na jakość jak również na cenę „szkieł”. Technologia kosztuje i dlatego w produktach ekonomicznych stosowana jest ta z przed 30-40 lat a w produktach klasy premium stosowane są najnowsze osiągnięcia współczesnej inżynierii.

Co dla kierowców?

Specjalnie zaprojektowana soczewka korekcyjna poprawi kontrast widzenia, zniweluje o 70% oślepiające odblaski oraz poprawi ocenę odległości i będzie się nadawała do używania nie tylko w samochodzie ale przez cały dzień. Zainwestuj w siebie i wybierz soczewki korekcyjne klasy premium z odpowiednią powłoką, np. Zeiss DriveSafe

Więcej na temat soczewek Zeiss DriveSafe  możesz przeczytać tutaj.

 

Dlaczego dwie pary okularów zamiast jednej?

Prowadząc auto warto mieć przy sobie drugą zapasową parę okularów. W niektórych krajach np. w Austrii jest to obowiązek. W wielu krajach brak zapasowej pary okularów, to wykroczenie zagrożone mandatem. Pamiętaj, że mając tylko jedna parę okularów podlegamy działaniu prawom Murphy’ego. „Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie”. „Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że kilka rzeczy może pójść źle, to nawali ta, która spowoduje największe szkody”.

 

Post Tagged with
Comments are closed.