UA-71813905-1

Okulary progresywne czy biurowe?

Okulary progresywne czy biurowe?

Dowiedz się jaką konstrukcję szkieł progresywnych wybrać dla siebie?

Okulary progresywne   są to najbardziej zaawansowane technologicznie konstrukcje soczewek okularowych, tzw. wieloogniskowych, które są przeznaczone dla osób powyżej 40 roku życia. Okulary z soczewkami progresywnymi pozwalają nam osiągnąć przez cały dzień komfort widzenia we wszystkich dostępnych zakresach odległości:

  • Do dali – podczas spacerów lub prowadząc samochód
  • Do bliży – czytając etykiety w sklepie czy korzystając ze smartfonu
  • Do odległości pośrednich – korzystając z nawigacji samochodowej czy sporadycznie pracując przy komputerze.

Jednak tego typu konstrukcji szkieł nie zalecamy swoim Klientom do długotrwałej pracy (6-8 godzin) przy komputerze gdyż ich konstrukcja powoduje to, że po kilku godzinach spędzonych przed monitorem komputera możemy odczuwać dyskomfort kręgów szyjnych Jest to spowodowane tym, że aby widzieć ostro monitor, to nasza głowa względem monitora powinna być lekko uniesiona a oczy lekko opuszczone.

Okulary do pracy biurowej typu Office – są to również bardzo zaawansowane technologicznie soczewki wieloogniskowe przeznaczone do typowej ośmiogodzinnej pracy w biurze w trakcie, której:

  • intensywnie korzystamy z komputera
  • czytamy dokumenty
  • utrzymujemy kontakt wzrokowy ze współpracownikami.

W tego typu konstrukcji soczewek progresywnych osiągniemy wyjątkowy komfort ostrego widzenia w zakresie od 30 cm do 4 metrów. Ostry i wyraźny obraz na monitorze komputera uzyskamy patrząc w sposób dla nas naturalny.

Naszym aktywnym zawodowo Klientom 40+, którzy intensywnie korzystają z komputera zawsze polecamy dwie pary okularów: progresywne oraz biurowe typu Office. Dzięki temu mogą cieszyć się ostrym widzeniem na każdą odległość oraz osiągnąć komfort w każdych warunkach swojej aktywności: pracując, czytając, spacerując czy prowadząc samochód.

Na poniższej grafice można sprawdzić różnice w konstrukcji okularów progresywnych, biurowych typu Office oraz standardowych okularów do czytania.

https://www.traditionrolex.com/25

Soczewki progresywne

Soczewki office

Soczewki do czytania

Comments are closed.