UA-71813905-1

Soczewki do okularów szklane czy plastikowe?

Soczewki mineralne, soczewki organiczne

Soczewki korekcyjne

Zapoznaj się z naszym artykułem na temat soczewek korekcyjnych do okularów. Polecamy pierwszy z serii nasz wpis na ten temat. Chcemy przybliżyć informacje na temat proponowanych przez Optyka lub Okulistę soczewkach korekcyjnych do Twoich okularów.

Pamiętaj, że źle dobrane soczewki korekcyjne nigdy nie pozostaną obojętne dla Twoich oczu.

Salon optyczny Optyk Filemon w Mikołowie oferuje zawsze tylko najwyższej klasy soczewki korekcyjne renomowanych producentów posiadających wieloletnie doświadczenie w optyce m.in. takich firm jak ZEISS, HOYA, ESSILOR, JAI KUDO i in.

Soczewki korekcyjne do okularów szklane czy plastikowe?

  • Soczewki korekcyjne mineralne (szklane).

Kiedyś uważano, że soczewki mineralne są dużo odporniejsze na zarysowania niż plastikowe. Obecnie nie jest to prawdziwa teza, gdyż nowej generacji powłoki utwardzające stosowane w soczewkach organicznych (plastikach) dorównują a nawet przewyższają odpornością na zarysowania tradycyjne soczewki mineralne. Minusem soczewek mineralnych jest ich waga, grubość oraz ryzyko uszkodzenia naszego oka odpryskami szklanymi powstałymi przy ewentualnym pęknięciu soczewki. Soczewki mineralne polecamy tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy okulary są narażone na odpryski materiału o wysokiej temperaturze jak np. podczas spawania, szlifowania lub używamy ich do pracy z odczynnikami chemicznymi.

  • Soczewki korekcyjne organiczne (plastikowe)

Technologia wykonywania soczewek przez współpracujących z naszym salonem optycznym producentów pozwala osiągnąć same zalety w użytkowaniu organicznych soczewek korekcyjnych. Najważniejszą zaletą takich soczewek jest to, że są lekkie. Soczewki korekcyjne organiczne najczęściej wykonywane są z materiału o nazwie CR 39. Innym dużo wytrzymalszym materiałem, z którego są wykonywane m.in. soczewki do okularów dla dzieci lub okularów sportowych jest materiał zwany PNX lub Trivex. Soczewki z materiału PNX /Trivex są najbardziej bezpiecznym z obecnie stosowanych materiałów; jest to materiał wyjątkowo mocny i elastyczny, dzięki temu soczewki są bezpieczne i polecane są szczególnie dzieciom oraz osobom uprawiającym sporty .

Chcesz wiedzieć więcej, to zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą oferowanych soczewkach korekcyjnych i przeczytaj nasz artykuł na temat soczewek korekcyjnych.

Comments are closed.