• Badanie wzroku-dobór soczewek korekcyjnych

  Optyk Filemon zaprasza na badanie wzroku połączone z doborem soczewek korekcyjnych.

  W naszym gabinecie okulistycznym mieszczącym się w Mikołowie ul. Pszczyńska 14 w Galerii Handlowej PIK, badanie wzroku wykonywane jest na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym japońskiej firmy TOPCON na którym pracują również kliniki okulistyczne.

  Badanie wzroku oraz dobór soczewek korekcyjnych wykonywane jest przez współpracujących z naszym salonem optycznym doświadczonego Okulistę oraz Optometrystę.

  Badanie wzroku na optotypie

  Optyk Filemon- Badanie wzroku

   

   

   

   

   

  Badanie wzroku obejmuje m in.:

  Komputerowe badanie wzroku.

  W trakcie komputerowego badania wzroku oceniana jest krzywizna rogówki (keratometria) oraz wada wzroku (wada refrakcji). Badanie pozwala ocenić sprawność oka jako aparatu optycznego i pomaga ustalić niezbędną korekcję optyczną. Komputerowe badanie wzroku jest traktowane jako badanie wstępne tzw. badanie przesiewowe i nie jest podstawą do doboru soczewek korekcyjnych przez Okulistę, Optometrystę lub Refrakcjonistę.

  Badanie przedniego odcinka oka oraz dna oka.

  W trakcie badania lekarz Okulista ocenia pod lampą szczelinową (biomikroskop) stan naszego układu wzrokowego min. stan powiek, twardówki, spojówek, tęczówki, soczewki i rogówki. Badanie pod lampą szczelinową pozwala zdiagnozować wiele potencjalnych schorzeń naszego układu wzrokowego, m. in. zaćmę (kataraktę), zwyrodnienie plamki żółtej (AMD).

  Badania ostrości wzroku.

  W trakcie badania Okulista, Optometrysta lub Refrakcjonista ocenia ostrość wzroku Pacjenta, czyli jakość widzenia do dali oraz do bliży. Jest to finalny etap badania wzroku w trakcie którego dobierane są najbardziej odpowiednie pod względem mocy optycznych soczewki korekcyjne, które pozwalają Pacjentowi osiągnąć prawidłową ostrość i komfort widzenia zarówno w dal jak i do bliży.

  Dobór i naukę aplikacji soczewek kontaktowych.

  W naszym salonie umożliwiamy Pacjentom dobór odpowiednich i bezpiecznych soczewek kontaktowych o ile nie występują w tym zakresie przeciwwskazania medyczne. W trakcie badania doświadczony Okulista, Optometrysta lub Refrakcjonista dobierze odpowiednie dla Pacjenta soczewki kontaktowe, przeszkoli Państwa w zakresie zakładania, zdejmowania, higienę i pielęgnacji soczewek kontaktowych a dodatkowo Klient otrzyma darmowy pakiet startowy soczewek kontaktowych zawierający:

  • 1 parę soczewek kontaktowych miesięcznych
  • 10 szt. soczewek kontaktowych jednodniowych
  • płyn bez konserwantów do pielęgnacji soczewek
  • pojemnik do ich przechowywania

  Zapraszamy serdecznie do naszego salonu optycznego w celu umówienia osobiście lub telefonicznie wizyty obejmującej badania wzroku, doboru soczewek korekcyjnych lub soczewek kontaktowych.