UA-71813905-1

Nowe okulary na nowy rok szkolny

Modne okularu na nowy rok szkolny

Wprawdzie lato mamy jeszcze w pełni jednak wakacje powoli się kończą. Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Każdy rodzic w tym czasie wyposaża swoje ukochane pociechy w nowy zestaw ubrań i butów. Wszak nie od dziś wiadomo, że dzieci najszybciej rosną podczas wakacji. Przygotowując się do nowego roku szkolnego kupujemy do szkoły dla naszych najmłodszych nowy zestaw książek, ćwiczeń, zeszytów i kredek. A czy z równą troską dbamy o to by dziecko widziało komfortowo? Czy mamy pewność, że okulary dziecka nadają się jeszcze do użytku, tzn. czy nie są zbyt małe lub zniszczone? Czy dobrze siedzą na nosie? Czy zauszniki w okularach nie są wyłamane? Czy szkła w okularach nie są porysowane? Czy nasze dziecko, jeśli jest aktywne i uprawia sporty ma zapewnione odpowiednie okulary ochronne np. Sziols Indor Sport z bezpiecznymi soczewkami dedykowanymi dla dzieci Hoya PNX Kids?

Czy Twoje dziecko ma zbadany wzrok?

Upewnijmy się też czy nasze dziecko widzi ostro i wyraźnie? Konsekwencją zaniedbań w tym zakresie będzie to, że nasze dziecko nie będzie skupione na lekcjach, niechętnie będzie odrabiało lekcje a przez to jego oceny mogą ulec obniżeniu. To, że nasza pociecha świetnie widzi wszystko na swoim smartfonie lub tablecie nie oznacza, że równie ostro i wyraźnie będzie widziała szkolną tablicę. Pamiętajmy, że krótkowidz nawet z niewielką wadą wzroku będzie widział z bliska wyraźnie a z odległości powyżej pięciu metrów już niewyraźnie. Z kolei ukryta niewielka nadwzroczność jest trudna do rozpoznania, ponieważ młoda osoba z niewielką nadwzrocznością może widzieć ostro zarówno na bliskie jak i dalekie odległości. Jednak stan ten jest okupiony zwiększonym wysiłkiem akomodacyjnym, który może powodować bóle głowy.

Dlatego warto umówić badanie wzroku naszego dziecka minimum, co dwa lata. W tym celu należy umówić wizytę u specjalisty, np. Optometrysty. Optometrysta wykonując podstawowe badanie wzroku bez zakrapiania atropiną lub tropikamidem źrenicy dziecka, określi wadę wzroku, sprawdzi widzenie barwne i stereoskopowe (przestrzenne), zweryfikuje ewentualne forie lub tropie (zezy), i jeśli będzie to konieczne dobierze odpowiednią korekcję okularową, dzięki czemu dziecko będzie widziało ostro i wyraźnie na każdą odległość. Należy pamiętać, że zaniedbania w tym zakresie i zastosowanie korekcji okularowej zbyt późno będzie miało nieodwracalne skutki. Nieskorygowana krótkowzroczność będzie się stale pogłębiać. W skrajnych przypadkach brak odpowiednio skorygowanego wzroku u dzieci będzie prowadził do trwałego niedowidzenia przez całe życie. W przyszłości może to skutkować ograniczeniami w wykonywaniu niektórych zawodów.

Promocja na nowe modne okulary.

Z okazji nowego roku szkolnego przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży specjalną promocję.

Kompletne okulary, czyli okulary + soczewki Hoya PNX Kids z rabatem -15%

Promocja obowiązuje do 29 września 2018 roku i nie łączy się z innymi.W promocji dostępne są wszystkie marki okularów w rozmiarach dla dzieci i młodzieży, min. Ray Ban, Voque, Disney, Success i wiele innych marek.

Więcej na temat soczewek Hoya PNX Kids możesz przeczytać tutaj

Konkurs z nagrodami.

Wybierając soczewki Hoya PNX Kids możesz wziąć udział w konkursie w którym do wygrania są cenne nagrody.

Więcej na temat konkursu możesz przeczytać tutaj

Zapraszamy!

 

Comments are closed.