• Barwione soczewki w okularach korekcyjnych

  Soczewki barwione do okularów korekcyjnych.

  Każdy, kto na co dzień korzysta z okularów korekcyjnych wraz ze wzrostem ilości dni słonecznych staje przed dylematem w jaki sposób chronić swój wzrok przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz szkodliwym promieniowaniem UV? Dla osób nienoszących okularów lub noszących soczewki kontaktowe wybór jest prosty – zakładamy okulary przeciwsłoneczne, koniecznie z filtrem UV400.
  A co mają zrobić „okularnicy”, którzy w zwykłych okularach przeciwsłonecznych nie będą widzieć ostro i wyraźnie?

  img-20170218-wa0002W takiej sytuacji najczęściej myślimy o soczewkach z fotochromem – faktem jest, że soczewki fotochromowe dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się
  i przyciemniając w zależności od natężenia światła. Tym samym pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania. Nie mniej jednak należy pamiętać, że stopień zaciemnienia fotochromu tj. właściwości fotochromowe są zależne od temperatury otoczenia.

  W wysokiej temperaturze zaciemniają się w mniejszym stopniu niż w temperaturach średnich
  i niskich. Przy niskich temperaturach oraz przy intensywnym promieniowaniu UV np. zimą w górach, zaciemniają się bardziej i szybciej, ale potrzebują także dłuższego czasu do rozjaśnienia.

  Często myślimy także o okularach z nakładką przeciwsłoneczną. Jest to wygodne rozwiązanie, jak niektórzy zwykli mówić „mamy dwa w jednym”. Niestety w takich przypadkach ograniczają nas moce soczewek okularowych. Większość dostępnych na rynku oprawek z nakładkami może być wykorzystywana w przypadku soczewek ujemnych korygujących wadę wzroku krótkowidzów.

  I w takich właśnie sytuacjach rozwiązaniem są barwione soczewki korekcyjne!!! A do dyspozycji mamy kilka kolorów oraz stopni zabarwienia w zależności od naszych potrzeb i preferencji.

  Rodzaje barwionych soczewek korekcyjnych.

  Barwione soczewkiDo dyspozycji mamy kilka kolorów, które wybieramy zgodnie z naszymi preferencjami m. in. brązowy, szary, szaro-zielony, zielony, niebieski… i ta kolorystyka może mieć różny stopień zabarwienia, w zależności od wybranego koloru od 15% do 85% przepuszczalności światła. Ponadto możemy wybrać sposób barwienia jako barwienie pełne lub barwienie gradalne sami określając stopień „cieniowania”. Dodatkowo mamy również tzw. lustrzanki. Powłoka lustrzana to świetny wybór dla osób świadomych modowych trendów, które chcą podkreślić charakter oprawy i wyrazić swój styl. Jest dostępna w atrakcyjnych i przyciągających uwagę kolorach.

  Soczewki korekcyjne barwione będą chronić nasze oczy przed nadmiernym światłem słonecznym oraz zapewnią nam komfortowe i ostre widzenie. Decydując się na zakup okularów korekcyjnych barwionych w Naszym salonie Optyk Filemon otrzymają Państwo wszelkie niezbędne informacje pomocne zarówno w wyborze oprawy korekcyjnej, rodzaju soczewek, koloru barwienia, sposobu barwienia jak i stopnia zabarwienia w zależności od Państwa preferencji i użytkowania okularów.

  Warto kierować się fachową wiedzą i doświadczeniem optyka, który zadając nam pytania pomoże w doborze najbardziej optymalnego i spersonalizowanego dla nas rozwiązania, dotyczy to zarówno doboru oprawy, jak i szkieł korekcyjnych – a podobnie jak oprawy okularowe, soczewki korekcyjne także są różnej klasy i jakości!
  Pamiętajmy, że począwszy od prawidłowo dobranych mocy soczewek korekcyjnych, a następnie dobrej jakości soczewek okularowych korekcyjnych zależy nasze widzenie prawidłowe i ostre.

  Zapraszamy do Naszego salonu Optyk Filemon w Mikołowie.